Фонд Ріната Ахметова передав апарат ШВЛ медикам Покровська

Покровська клінічна лікарня інтенсивного лікування отримала сучасний апарат штучної вентиляції легенів від Фонду Ріната Ахметова і SCM.

– Саме апаратів ШВЛ українська медицина потребувала найбільше. Незважаючи на дефіцит високотехнологічного медичного обладнання в світі, Фонд Ріната Ахметова зумів закупити і привезти його в Україну. Понад 140 висококласних апаратів ШВЛ вже передано медикам, і вони рятують життя пацієнтів з важкими ускладненнями від коронавируса. Обладнання від Фонду Ріната Ахметова надійшло в опорні державні лікарні в 12 регіонах країни. Перші з них були передані в державні лікарні України ще в березні 2020 року, – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

Як зазначив генеральний директор ПрАТ «Шахтуправління Покровське» Валерій Яковенко, з лютого 2020 року Фонд Ріната Ахметова забезпечує лікарів, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом, найнеобхіднішим.

– Державним лікарням передано більше 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту. Також медики отримали від Фонду 320 тисяч експрес-тестів. Ключовим елементом допомоги країні стала закупівля для державних лікарень понад 200 суперсучасних апаратів ШВЛ. Це обладнання – в числі найсучаснішого в світі, але найголовніше – воно просте у використанні і значною мірою виключає вплив людського фактора. Тому передані апарати можуть бути використані відразу ж після інсталяції, що дуже важливо в умовах епідемії, коли рятувати життя потрібно тут і зараз, – зазначив Валерій Яковенко.

У свою чергу директор лікарні Юрій Бородін подякував за допомогу.

– Хочу сказати велике спасибі Фонду Ріната Ахметова за такий внесок в оновлення нашої лікувальної бази. Це реанімаційне обладнання, яке сьогодні буде рятувати хворих на коронавірус. Воно буде потрібно і після епідемії, – зазначив Юрій Бородін.

Також подяку висловив заступник Покровського міського голови Ярослав Хотнянський:

– Від імені жителів Покровська і всього району хотів би сказати велике спасибі Фонду Ріната Ахметова. Уже не перший раз ця людина і Фонд приходять на допомогу жителям Донбасу. У цих складних умовах підтримка наших медиків дуже важлива.

З початку епідемії коронавірусу сучасні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова отримали державні лікарні у Львівській, Івано-Франківській, Луганській, Запорізькій, Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській, Рівненській, Закарпатській та Харківській областях, а також у Києві.

Джерело